Dzwonki chromatyczne 27-tonowe MatMax

 

Dzwonki chromatyczne, nazywane potocznie cymbałkami, często kojarzone są z instrumentami dla dzieci, jednak bardzo przyjemny dźwięk, prostota obsługi i możliwości takiego instrumentu, sprawiają, ze bardzo często używane są przez profesjonalnych muzyków. Dzwonki MatMax wykonane są z drewnianej ramy na której zamontowano 27 blaszek różnej długości. Każda z nich oferuje inną wysokość dźwięku i na każdej oznaczona jest donacja. Aby wydobyć dźwięk, należy stuknąć w blaszkę pałeczką. W zestawie dołączone są dwie pałeczki wykonane z drewna.

Dzwonki MatMax zostały stworzone z myślą o osobach, które poszukują niedrogiego instrumentu, który jednocześnie został wykonany z dobrej jakości materiałów i oferuje czyste brzmienie. Można na nich grać pojedyncze melodie stukając jedną pałeczką, lub grać całe utwory, wykorzystując obie pałeczki i dobierając ze sobą blaszki w taki sposób, aby ze sobą pasowały. W ten sposób nie tylko czerpiemy radość z gry, ale także uczymy się podstaw teorii muzycznej. Poznając wysokość dźwięków i ucząc się ich świadomie, zyskamy umiejętności, które będzie można później wykorzystać podczas gry na innych instrumentach, na przykład na pianinie. To sprawia, że dzwonki chromatyczne są doskonałym instrumentem do nauki bez względu na wiek. Instrumenty tego typu często kojarzone są z instrumentami dla dzieci i nic w tym dziwnego, ponieważ łączą w sobie prostotę i bardzo dobrze sprawdzają się w edukacji muzycznej.

Do jakich gatunków muzycznych będą pasować cymbałki? Ten uniwersalny instrument bardzo dobrze pasuje do wszelkich odmian muzyki akustycznej, jednak kreatywni muzycy będą w stanie wykorzystać je nawet ostrzejszych odmianach muzyki rockowej. Dzwonki chromatyczne MatMax będą bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto poszukuje bardzo czystego brzmienia i jednocześnie nieskomplikowanego instrumentu. Odnajdą się w rękach doświadczonego muzyka, lecz jednocześnie mogą być bardzo dobrym pomysłem na prezent dla dziecka, które chce rozpocząć swoją przygodę z muzyką i samodzielnym graniem na instrumencie. Jeżeli zależy nam na jeszcze większych możliwościach, możemy dokupić kolejne dzwonki z tonacją o niższej lub wyższej oktawie. W ten sposób będziemy mieli możliwość używania znacznie większego zakresu dźwięków, a jeśli zechcemy, bez problemu będziemy mogli grać z kimś w parze, co nie tylko jest dobrą zabawą, ale także pobudza kreatywność i kształci w zakresie teorii muzycznej. Jeżeli poszukujemy łatwego w obsłudze instrumentu, którego uniwersalne brzmienie pozwoli użyć go w wielu gatunkach muzycznych, dzwonki chromatyczne MatMax bez wątpienia będą dobrym wyborem.

Opis

Dzwonki chromatyczne 27-tonowe

Mat Max

• 27 tonów – 2 oktawy

• Nity metalowe

• Dzwonki strojone elektroniczne

• W komplecie 2 pałeczki drewniane

• Napisy dźwięków na blaszkach